Masaż Lomi Lomi - co to jest, przeciwwskazania, efekty

Masaż Lomi Lomi, znany również jako masaż hawajski, to jedna z najstarszych i najbardziej mistycznych technik masażu na świecie. Jego korzenie sięgają starożytnych Hawajów, gdzie był praktykowany jako część rytuałów uzdrawiających. Dziś masaż Lomi Lomi zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, dzięki swoim unikalnym technikom i licznym korzyściom.

Co to jest masaż Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi, zwany także Lomi Lomi Nui, to holistyczna technika masażu, która koncentruje się na ciele, umyśle i duchu. "Lomi" w języku hawajskim oznacza "masować" lub "trzeć", ale również "dotykać aksamitną łapą zadowolonego kota". Masaż Lomi Lomi polega na długich, płynnych ruchach, które przypominają falowanie oceanu. Masażysta używa przedramion, dłoni i łokci, aby wykonywać te ruchy, co pozwala na głębokie odprężenie i harmonizację całego ciała.

W tradycji hawajskiej masaż Lomi Lomi był nie tylko formą terapii fizycznej, ale również duchowej. Był częścią rytuałów przejścia, ceremonii uzdrawiających i praktyk religijnych. Kahuni – hawajscy kapłani i uzdrowiciele – wierzyli, że masaż ten pomaga uwolnić negatywną energię i przywrócić harmonię między ciałem, umysłem i duchem.

Masaż Lomi Lomi a masaż Lomi Lomi Nui

Choć oba terminy są często używane zamiennie, masaż Lomi Lomi Nui jest bardziej zaawansowaną formą masażu Lomi Lomi. Lomi Lomi Nui pochodzi z tradycji Kahunów – hawajskich kapłanów uzdrowicieli, którzy używali tej techniki jako rytuału przejścia i uzdrawiania. Masaż Lomi Lomi Nui jest bardziej intensywny i często towarzyszy mu śpiew, modlitwa oraz elementy tańca, co dodatkowo potęguje mistyczne działanie masażu Lomi Lomi.

W masażu Lomi Lomi Nui, masażysta koncentruje się na głębokim połączeniu z pacjentem, często pracując nad usunięciem blokad energetycznych. Techniki stosowane w Lomi Lomi Nui obejmują bardziej złożone ruchy, które angażują całe ciało masażysty, w tym stopy i kolana, co pozwala na jeszcze głębsze oddziaływanie na ciało pacjenta.

Jak się przygotować do masażu Lomi Lomi?

Przygotowanie do masażu Lomi Lomi jest kluczowe, aby w pełni doświadczyć jego dobrodziejstw. Przede wszystkim, warto zarezerwować sesję w miejscu, które specjalizuje się w tej technice, czyli na przykład nasze Centrum Rekreacji w Zakopanem, gdzie masaż Lomi Lomi jest szczególnie popularny. Zaleca się, aby przed zabiegiem nie spożywać ciężkich posiłków i zrezygnować z alkoholu. Ważne jest również, aby poinformować masażystę o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych oraz oczekiwaniach względem masażu.

Dobrze jest również zadbać o komfort psychiczny – przed sesją warto wyciszyć się, zrelaksować i otworzyć na doświadczenie. Masaż Lomi Lomi to nie tylko zabieg fizyczny, ale także duchowe przeżycie, dlatego tak ważne jest, aby podejść do niego z otwartym umysłem i sercem.

Jak wykonuje się masaż Lomi Lomi - sesja krok po kroku

Sesja masażu Lomi Lomi zazwyczaj przebiega w kilku etapach:

 1. Powitanie i wprowadzenie – Masażysta wita klienta i przeprowadza krótki wywiad na temat zdrowia oraz oczekiwań. Ważne jest, aby zbudować zaufanie i stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksacji.
 2. Relaksacja i przygotowanie – Klient kładzie się na stole do masażu, a masażysta zaczyna od delikatnych dotknięć i rozgrzania mięśni. Często używa się specjalnych olejków, które nawilżają skórę i ułatwiają wykonanie masażu.
 3. Główna część masażu – Masażysta używa długich, płynnych ruchów, które obejmują całe ciało, od stóp po głowę. Ruchy masażysty są zsynchronizowane z jego oddechem, co wprowadza w stan głębokiego odprężenia. Masażysta używa przedramion, dłoni, a czasem łokci, aby osiągnąć głębokie efekty relaksacyjne.
 4. Zakończenie – Masażysta delikatnie kończy sesję, stopniowo wyprowadzając klienta ze stanu relaksacji. Często stosuje się delikatne rozciąganie lub lekkie oklepywanie, aby pobudzić krążenie i przywrócić energię.

Podczas masażu ważne jest, aby komunikować się z masażystą – informować o ewentualnym dyskomforcie czy zbyt dużym nacisku. Masażysta dostosowuje technikę do indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala na uzyskanie optymalnych efektów.

Kto wykonuje masaż Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi może być wykonywany przez wyszkolonych masażystów, którzy przeszli odpowiednie kursy i szkolenia. Ważne jest, aby masażysta miał głębokie zrozumienie technik masażu oraz kultury hawajskiej, z której masaż Lomi Lomi pochodzi. Tylko wtedy może on prawidłowo przekazać wszystkie korzyści płynące z tego wyjątkowego zabiegu.

Masażysta Lomi Lomi to nie tylko technik, ale również przewodnik duchowy, który pomaga pacjentowi osiągnąć stan głębokiego relaksu i wewnętrznej harmonii. Warto więc wybrać osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, aby masaż przyniósł oczekiwane efekty.

Wskazania do masażu Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi jest zalecany dla osób, które:

 • Odczuwają napięcie i stres
 • Mają problemy z krążeniem
 • Cierpią na bóle mięśniowe i stawowe
 • Chcą poprawić swoje samopoczucie i zharmonizować ciało z umysłem
 • Potrzebują głębokiego odprężenia i relaksacji
 • Poszukują duchowego doświadczenia i wewnętrznej harmonii

Masaż relaksacyjny Lomi Lomi może być szczególnie korzystny dla osób prowadzących intensywny tryb życia, narażonych na stres i zmęczenie. Regularne sesje pomagają w redukcji napięcia, poprawie krążenia oraz zwiększeniu ogólnego poczucia dobrostanu.

Przeciwwskazania do masażu Lomi Lomi

Choć masaż Lomi Lomi ma wiele korzyści, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:

 • Ciąża (w niektórych przypadkach masaż może być dostosowany, ale zawsze należy skonsultować się z lekarzem)
 • Choroby nowotworowe
 • Infekcje i stany zapalne
 • Świeże urazy i rany
 • Choroby serca i układu krążenia (należy skonsultować się z lekarzem)
 • Skłonność do zakrzepów
 • Zaawansowana osteoporoza

Przed przystąpieniem do masażu zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia. Masażysta powinien być również poinformowany o wszelkich schorzeniach, aby mógł odpowiednio dostosować technikę masażu.

Co daje masaż Lomi Lomi? Jakie są efekty?

Masaż Lomi Lomi działa na wielu poziomach, przynosząc liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Do najważniejszych efektów masażu Lomi Lomi należą:

 1. Głębokie odprężenie i redukcja stresu – Długie, płynne ruchy masażu wprowadzają w stan głębokiego relaksu, redukując napięcie i stres.
 2. Poprawa krążenia krwi i limfy – Techniki masażu stymulują krążenie, co pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i poprawia ogólne zdrowie.
 3. Zwiększenie elastyczności mięśni i stawów – Masaż Lomi Lomi pomaga w rozluźnieniu mięśni i zwiększeniu zakresu ruchu w stawach.
 4. Usunięcie napięć mięśniowych – Głębokie techniki masażu pozwalają na skuteczne usunięcie napięć i skurczów mięśniowych.
 5. Harmonizacja ciała, umysłu i ducha – Masaż Lomi Lomi koncentruje się na całym ciele, co pozwala na uzyskanie pełnej harmonii i równowagi.
 6. Poprawa samopoczucia i wzrost poziomu energii – Masaż pomaga w przywróceniu wewnętrznej równowagi, co przekłada się na lepsze samopoczucie i większą energię do działania.

Masaż Lomi Lomi jest nie tylko techniką fizyczną, ale również duchową praktyką, która pozwala na głębokie zanurzenie się w siebie i odzyskanie wewnętrznej równowagi. Dzięki swojej unikalnej technice i holistycznemu podejściu, masaż Lomi Lomi koncentruje się na całym ciele, co pozwala na uzyskanie pełnej harmonii i odprężenia.

Masaż Lomi Lomi może być również skuteczny w leczeniu przewlekłych dolegliwości bólowych, takich jak bóle pleców, szyi czy stawów. Dzięki głębokiemu oddziaływaniu na tkanki mięśniowe, masaż pomaga w usunięciu przyczyn bólu i poprawie ogólnej kondycji ciała.

Historia masażu Lomi Lomi

Historia masażu Lomi Lomi sięga starożytnych Hawajów, gdzie był praktykowany jako część rytuałów uzdrawiających. Tradycja masażu Lomi Lomi pochodzi od Kahunów – hawajskich kapłanów i uzdrowicieli, którzy wierzyli, że ciało i umysł są nierozerwalnie związane, a masaż pomaga w przywróceniu równowagi i harmonii.

Kahuni stosowali masaż Lomi Lomi nie tylko w celach terapeutycznych, ale również jako część ceremonii religijnych i rytuałów przejścia. Masaż był przekazywany z pokolenia na pokolenie, a techniki były pilnie strzeżone i przekazywane tylko wybranym osobom.

Dziś masaż Lomi Lomi jest praktykowany na całym świecie, a jego popularność wciąż rośnie. Współczesne techniki masażu Lomi Lomi opierają się na tradycyjnych metodach, ale często są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych.

© 2024 Apartamenty pod Gubałówką - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij