Plaża na Gubałówce - Najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce

Jeśli zastanawiacie się, czy podczas wakacji w Polsce można połączyć ze sobą góry i nadmorskie plaże, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Tak, jest to możliwe, czego dowodem jest słynna plaża na Gubałówce. Czym ona jest, co można tam zobaczyć i dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Czym jest słynna plaża znajdująca się na Gubałówce?

Gubałówka - jak pewnie wiecie - to charakterystyczne wzniesienie mieszczące się na Pogórzu Gubałowskim. Znajduje się tam charakterystyczny, podłużny masyw, który jest miejscem uwielbianym przez wszystkich miłośników górskich pejzaży. Z jej perspektywy można obserwować Tatry Polskie, Słowackie oraz pasmo Babiogórskie. Od 28 maja 2022 znajduje się tam... plaża, na której rozstawiono charakterystyczne leżaki wykonane z palet. Obiekt działa w okresie letnim, przyciągając rzesze turystów. Chcąc się tam dostać, wystarczy wsiąść w kolejkę PKL i dotrzeć na górną stację, która znajduje się tuż obok plaży.

Skąd pomysł na plażę w górach?

Faktem jest, że piaszczysta plaża w górach to dość ekstrawagancki pomysł, ale trzeba przyznać, że jego twórcy to prawdziwi mistrzowie tatrzańskiego marketingu. Latem miejsce to jest odwiedzane nawet przez kilkaset osób w ciągu dnia. Plaża jest rozległa i oferuje niesamowity widok na tatrzańskie szczyty. Pomysł na jej stworzenie wziął się stąd, że miejsce to było bardzo często wybierane przez turystów. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to najwyżej położona plaża w Polsce, gdyż znajduje się na wysokości 1126 metrów nad poziomem morza.

O czym pamiętać przed wizytą na górskiej plaży?

Jak najszybciej dotrzeć na Gubałówkę? Jadąc kolejką Polskich Kolei Linowych, można się tam znaleźć już po kilku minutach. Trasa piesza nie jest tak szybka, ale z pewnością zdrowsza. Jeśli marzy się nam plażowanie w środku polskich gór, to wystarczy wybrać jeden ze szlaków, które mają swój początek w Zakopanem.

Idący z Krupówek turysta może wybierać pomiędzy:

  • szlakiem czarnym, który ciągnie się wzdłuż torów kolejki,
  • szlakiem niebieskim, łączącym Polanę Szymoszkową i Butrowy Wierch.

Po wyjściu na Gubałówkę turysta może skorzystać z wielu atrakcji. Oprócz samej plaży działa tu również szereg restauracji oraz karczm, a także sklepy z pamiątkami. Warto dodać, że to niezwykłe uczucie, kiedy możemy poczuć piasek pod stopami, mając dookoła przepiękne, tatrzańskie panoramy.

Plaża na Gubałówce to miejsce, które powinien zobaczyć każdy, kto, choć na chwilę wybiera się do Zakopanego. Na marginesie warto dodać, że każdy, kto chce przeżyć chillout w tym miejscu, powinien zaopatrzyć się we własny koc, gdyż wolne miejsca na leżakach szybko znikają.

© 2024 Apartamenty pod Gubałówką - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij