Skip to main content

Ciekawe atrakcje Zakopanego

By 30 lipca 20185 maja, 2020Bez kategorii

Zakopane to nie tylko górskie szlaki i spacer Krupówkami. Poza tradycyjnymi muzeami oraz zabytkowymi kościółkami polecamy jeszcze kilka atrakcji, z których warto skorzystać, odwiedzając stolicę polskich gór.

Zakolove, Nowoczesne Centrum Turystyczne

Przy ulicy Krupówki 30 znajduje się niesamowite, bardzo nowoczesne centrum turystyczne, w którym w wygodny i atrakcyjny sposób można zaplanować cały pobyt w Zakopanem. Centrum w sposób interaktywny prezentuje atrakcje miasta, daje możliwość kupienia biletów, zarezerwowania stolika w ulubionej restauracji, dowiedzenia się gdzie są najlepsze dancingi oraz zorientowania się, którą trasę najlepiej wybrać na górskie zdobywanie szczytów. Polecamy zarówno w trakcie pobytu, jak i planując odwiedziny u nas: http://zako-love.pl/.

Parki linowe

To fajny sposób na zapewnienie niebanalnego wysiłku fizycznego i dobrej zabawy z nutką adrenaliny. Nasze parki linowe zapewniają zróżnicowane stopnie trudności, dlatego są dobrą propozycją zarówno dla dzieci, osób stawiających w nich pierwsze kroki oraz zaprawionych w górskich spinaczkach. Szczególnie polecamy park linowy Złota Grań, położony na szczycie Gubałówki, to jeden z największych parków linowych w Polsce. Posiada 7 tras, ponad 100 przeszkód, 700 m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjalnie przygotowanej trasie dla najmłodszych park spełni też rolę placu zabaw dla dzieci. Uzupełnieniem oferty jest painball oraz strzelnica. Z naszych Apartamentów pod Gubałówką jest do niego bardzo blisko 😉 Świetnym miejscem dla najmłodszych jest GuGu Park Linowy położony przy ul. Piłsudskiego, tylko 8 minut spacerkiem od naszych apartamentów.

Góralski Ślizg

Tylko 150 m dzieli nasz Kompleks Pod Gubałówką od kolejnej atrakcji, której w Zakopanem nie można przegapić. Góralski Ślizg to gigantyczna, ośmiometrowa zjeżdżalnia, zapewniająca niesamowite przeżycia, niezależnie od wieku. Można zjeżdżać solo lub w tandemie (ważne szczególnie dla rodzin z dziećmi), można również zorganizować zawody, ponieważ w jednym czasie na równoległych torach może zjeżdżać aż osiem osób.

Papugarnia

Zapraszamy do Papugarnii Egzotyczne Zakopane, która jako jedyna objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i jest największym tego typu obiektem w Małopolsce. Mieszkańcy tej papugarni nie mieszkają w klatkach i można swobodnie z nimi obcować. Co więcej, ptaki są specjalnie tresowane, by cieszył je kontakt z człowiekiem i by się go nie bały. Ptaki można pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie wspólne zdjęcie. To ponad 70 okazów papug! Miejsce znajdziecie pod adresem Droga do Olczy 11.

Kino 7D

Ze świata przyrody przenieśmy się do świata efektów specjalnych. Kino 7D to trójwymiarowy obraz (tzw. efekt 3D) połączony z dodatkowymi bodźcami, odczuwanymi za pomocą zmysłów. Do dodatkowych atrakcji należy możliwość odczuwania zapachu, ruchów powietrza, zmian temperatury, zmian pozycji, dotyku. Choć seans trwa tylko 15 minut,  dostarcza wielu wrażeń.

Dom do góry nogami

Nową, ale już dość charakterystyczną atrakcją Zakopanego jest dom stojący na dachu. Odczuwanie grawitacji jest w nim mocno zaburzone, co daje ciekawe przeżycie. W domu tym chodzi się po suficie, a przedmioty wiszą przyczepione do podłogi. Nie każdy potrafi stanąć na głowie, ale tutaj wydaje się to łatwe. I nawet można się przemieszczać 😉 Chociaż utrzymanie równowagi z zawodzącym błędnikiem nie jest już takie proste… Dom znajduje się przy ul. Aleja 3-go Maja.

Figury Woskowe EXPO Krupówki

Na koniec zapraszamy do muzeum figur woskowych, gdzie można spotkać ponad 60 znanych osobistości ze świata nauki, polityki, filmu, książki i sportu. Na pewno przywita Was sam Adam Małysz! Muzeum znajdziecie przy ul. Krupówki 62.

Źródło: FB Góralski Ślizg – Zakopane/Łeba