Skip to main content

Długie weekendy 2023

By 19 stycznia 2023Bez kategorii

Przed nami nowy rok i nowe okazje, żeby odwiedzić Zakopane. A że każdy powód jest dobry, to podpowiadamy, kiedy wziąć dodatkowy dzień urlopu, żeby w górach być jak najczęściej. 2023 daje spore możliwości…

Pierwszy długi weekend będzie w kwietniu za sprawą Wielkanocy. Trzydniowym weekendem możemy cieszyć się w dniach 8-10 kwietnia. I to bez brania dodatkowego urlopu!

Kolejna okazja już na przełomie kwietnia i maja. Trzeba wziąć wolne na 2 maja i majówka potrwa aż pięć dni – od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja.

Święto Bożego Ciała wypada w czwartek 8 czerwca. Wystarczy wziąć urlop na piątek 9 czerwca, by skorzystać z czterodniowej przerwy od pracy. Nie musimy chyba dodawać, że późna wiosna, to idealny czas, żeby spacerować po górach i zalanych zielenią dolinach.

W sierpniu ponownie mamy okazję na czterodniowy urlop w górach. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypada we wtorek. Biorąc urlop na poprzedzający je poniedziałek, zyskujemy długi weekend w dniach 12-15 sierpnia.

1 listopada 2023 roku to środa. I tu opcje są dwie. Pięć dni wolnego można uzyskać biorąc urlop 30 i 31 października lub 2 i 3 listopada. Można też wziąć cztery dni urlopu na 30-31 października i 2-3 listopada i cieszyć się aż z 9 dni wolnych od pracy.

W listopadzie mamy jeszcze Święto Niepodległości, które wypada w sobotę. Zgodnie z kodeksem pracy daje nam to prawo do dodatkowego dnia wolnego. Jeśli ten dzień odbierzemy w piątek 10 listopada lub w poniedziałek 13 listopada to zyskamy jeszcze jeden trzydniowy weekend.

Rok zamyka grudzień i Święta Bożego Narodzenia, które wypadają w poniedziałek i wtorek. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu od środy 27 grudnia do piątku 29 grudnia, by zyskać aż 10 dni wolnych od pracy i cieszyć się zimą w Zakopanem!