Skip to main content

Jesień w górach – dlaczego warto?

By 3 października 20185 maja, 2020Bez kategorii

Koniec lata nie powinien oznaczać końca zainteresowania górskimi szlakami. Przeciwnie, złota polska jesień nigdzie nie jest tak piękna jak w górach. Dzisiejszy wpis dotyczy tego, dlaczego i gdzie warto wybrać się w góry jesienią.

Zacząć należy od najważniejszego – góry jesienią są piękne! Oczywiście zachwycają o każdej porze roku, ale tylko jesienią są tak kolorowe i różnorodne. Nawet w mieście drzewa przykują wzrok wieloma kolorami. A w niższych partiach gór jest ich mnóstwo. Warto w tym czasie odwiedzić malownicze doliny. Dolinek reglowych doliczono się już ponad dwudziestu! Jesień to czas, kiedy kwitnie roślina o nazwie sit skucina, to ona zamienia górski krajobraz w czerwone morze i to od niej swoją nazwę mają Czerwone Wierchy – absolutny must see jesiennych Tatr! Na Czerwone Wierchy składają się cztery szczyty: Kopy Kondrackiej 2005 m n.p.m., Małołączniaka 2096 m n.p.m, Krzesanicy 2122 m n.p.m oraz Ciemniaka 2096 m n.p.m. Jesienią na czerwono i bordowo mieni się też Ornak, grzbiet w Tatrach Zachodnich. Niezapomnianych, wizualnych doznań dostarczy również spacer nad Morskie Oko.

Drugim ważnym plusem jesiennych wycieczek jest mniejsza ilość turystów na szlakach i w strategicznych punktach. Jeśli od gór oczekujemy wycieszenia i obcowania głównie z naturą, to nie znajdziemy dogodniejszego momentu. Wczesna jesień jest cieplejsza niż wiosna, a i pogoda w przeciwieństwie do letniej, jest bardziej stabilna. Gdy na trasie nie ma oblężenia, można zobaczyć więcej. Zamiast ludzi spotykamy zwierzęta żyjące w ich naturalnym środowisku, niespłoszone obecnością człowieka.

Na korzyść jesieni przemawiają też ceny. Za tzw. sezon wysoki – droższy – wciąż uznawane są lato i zima. Jesienią ceny maleją. Tak też jest w naszych apartamentach 😉 Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji jesiennego pobytu w Zakopanem!