Skip to main content

Majówka w Zakopanem

By 27 kwietnia 2023Bez kategorii

Majówka w Zakopanem

Długi majowy weekend już za kilka dni. W tym roku sytuacja jest idealna – wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby w górach spędzić aż dziewięć dni! Oczywiście w naszych apartamentach można zarezerwować też krótszy pobyt. Do Zakopanego zapraszamy już na dwie noce.

Wiosenne wędrówki po górach

Na długi majowy weekend polecają się spacery po górach. Wiosna to dobry czas na piesze wycieczki – dopisuje pogoda, dzień staje się coraz dłuższy, a przyroda buzi się do życia. W Tatrach o tej porze roku szczególnie zachwycają dywany z krokusów. Początkiem maja można je zobaczyć np. na Polanie Chochołowskiej.

U podnóża Gubałówki

W tym roku do listy miejsc, gdzie można podziwiać krokusy dopisujemy Gubałówkę. To najwyżej położone miejsce w Zakopanem – 1126 metrów n.p.m. Na szczyt Gubałówki można wyjechać kolejką. Do jej dolnej stacji z naszych apartamentów jest tylko 150 metrów. Można też wspiąć się o własnych siłach – taki spacer zajmie około godzinę marszu. Ze szczytu zobaczymy inne znane góry: Giewont i Kasprowy Wierch, a przy dobrej pogodzie również najwyższe szczyty Tatr Wysokich. Do tego Gubałówka oferuje liczne atrakcje, jak np. restauracje i ogródki gastronomiczne czy park linowy.

Parki linowe

To fajny sposób na zapewnienie niebanalnego wysiłku fizycznego i dobrej zabawy z nutką adrenaliny. Parki linowe w Zakopanem zapewniają zróżnicowane stopnie trudności, dlatego są dobrą propozycją zarówno dla dzieci, osób stawiających w nich pierwsze kroki oraz zaprawionych w górskich wspinaczkach. Szczególnie polecamy park linowy Złota Grań, położony na szczycie Gubałówki. To jeden z największych parków linowych w Polsce. Posiada 7 tras, ponad 100 przeszkód, 700 m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjalnie przygotowanej trasie dla najmłodszych park spełni też rolę placu zabaw dla dzieci. Innym miejscem, które polecamy dzieciom jest GuGu Park Linowy położony przy ul. Piłsudskiego, tylko 30 minut spacerkiem od naszych apartamentów.

Blisko Krupówek

Z naszych apartamentów do Krupówek jest dokładnie 300 metrów. Taka odległość zapewnia ciszę i spokój przy samym apartamentowcu. Ale wystarczy kilka kroków i można spacerować po najpopularniejszym deptaku w Polsce. Krupówki to kultowe miejsce z wieloma restauracjami i karczmami – znając Państwa preferencje, możemy doradzić, gdzie warto się udać 🙂

Relaks w saunach lub podczas masażu

Dla Gości mamy specjalną ofertę wypoczynku, którą zapewnia nasze Centrum Rekreacji. Miejsce daje możliwość skorzystania z sauny suchej oraz tężni solankowej. Do apartamentu można zamówić również masaż, który wykona współpracujący z nami specjalista. Taką potrzebę wystarczy zgłosić w naszym biurze i wszystko zorganizujemy. Oferta masaży jest spora – masaż klasyczny, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, bańską chińską, Kobido lub seans dla dwojga.