Skip to main content

Narty wiosną, czyli Kasprowy Wierch

By 19 marca 20195 maja, 2020Bez kategorii

Nie zdążyłeś tej zimy pojeździć na nartach? A może wciąż mało Ci zimowego szaleństwa na stoku? Zapraszamy do Zakopanego! Kasprowy Wierch to jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie sezon na narty i snowboard trwa aż do maja.

Sezon na Kasprowym Wierchu trwa najdłużej w Polsce. Kiedy warunki w Tatrach są już wiosenne, na trasach Kasprowego Wierchu wciąż utrzymuje się naturalna pokrywa śnieżna. Do wyboru mamy dwie trasy – Goryczkową i Gąsienicową. Obie trasy zaczynają się dość stromym spadkiem (początek kotła Gąsienicowego jest bardziej stromy), ale dalszy ich przebieg jest już łagodniejszy. Najtrudniejsze fragmenty tras oceniane są jako bardzo trudne (kolor czarny) przy złych warunkach śniegowych (oblodzenie, muldy) lub trudne (kolor czerwony) przy dobrych warunkach. Chociaż trasy są szerokie i komfortowe, nie zaleca się ich dla początkujących narciarzy. Sprawdzianem umiejętności może być zjazd czarną trasą na Harendzie – jeśli nie okaże się ona zbyt trudna, również trasy Kasprowego Wierchu powinny być odpowiednie.

Dodatkową atrakcją nart wiosną są niższe ceny skipassów. Ceny spadają mniej więcej w połowie kwietnia. W minionym roku było to 99 zł za bilet normalny i 79 zł za bilet ulgowy. Na szczycie góry znajduje się restauracja, punkt TOPR oraz Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Kasprowy Wierch. Po zimowym szaleństwie odpocząć można w ciepłych promieniach wiosennego słońca. Zapraszamy!

FB PKL Kasprowy Wierch