Skip to main content

Nowości w naszych apartamentach

By 23 listopada 2021Bez kategorii

Dwie sauny oraz strefa relaksu z tężnią solną – to nowe udogodnienia, które czekają na naszych Gości. Sauny będą otwarte od 9 do 21 i będzie je można rezerwować na wyłączność. Każda rezerwacja to 45 minut dla wszystkich Gości danego apartamentu. Brzmi dobrze, prawda?

Sauny parowe czy suche?

Nasze sauny zaliczamy do suchych, czyli inaczej saun fińskich. Jedna to typowa sauna sucha, druga ma funkcję pary. Temperatura powietrza w saunie suchej osiąga od 60 do 110 stopni Celsjusza przy wilgotności nie przekraczającej 20%. W saunach parowych temperatura jest niższa, osiąga przeważnie nie więcej niż 50 stopni. Pobyt w saunie suchej doskonale odpręża, relaksuje i sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu.

Po co więc strefa relaksu?

To miejsce, w którym odpoczniecie od wysokiej temperatury panującej w saunie. Zaleca się, żeby między seansami wziąć zimny prysznic i zrobić krótką przerwę. Tutaj znajdziecie też leżaki – przetestowaliśmy ich całkiem sporo, żeby wybrać te naprawdę wygodne!

Co to jest tężnia solna?

Tężnia solna to miejsce, w którym nasze ciało nie tylko odpoczywa, ale też ładuje akumulatory. Taka inhalacja buduje odporność oraz poprawia ogólną kondycję organizmu, działając antybakteryjnie i oczyszczająco.

Pobyt w tężni solnej polecany jest osobom:

  • borykającym się z czasowymi lub nawracającymi infekcjami dróg oddechowych,
  • z chorobami skórnymi,
  • z problemami układu krążenia,
  • cierpiącym na bóle stawów,
  • z niedoczynnością tarczycy,
  • z chorobami układu pokarmowego,
  • przemęczonym lub żyjącym w dużym stresie.

Powietrze w tężni solnej przypomina to nadmorskie. Dlatego, jeśli jak my, wolicie góry, to teraz nie musicie rezygnować z walorów „morskiej” inhalacji. Znajdziecie ją w samym sercu Zakopanego. Zapraszamy.