Skip to main content

Poznaj Tatrzański Park Edukacyjny

By 4 września 2020Bez kategorii

Tatrzański Park Edukacyjny to szybki, ale też pełen wrażeń sposób na poznanie tatrzańskiej fauny i flory. Czekają tam na Ciebie zarówno zwierzęta hodowlane, jak i dzikie – które często trudno zobaczyć w ich naturalnym środowisku. A na pewno o wiele trudniej to zaplanować ?

Taka wycieczka to świetna i aktywna lekcja przyrody dla małych i dużych. Dlatego to dobry pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Najmłodszym szczególnie spodoba się zagroda z owcami, kozami karpackimi i dwoma gatunkami lisa (polarnym i srebrnym), ponieważ zwierzęta te będą mogły pogłaskać, a nawet nakarmić. Inna zagroda skrywa zaś jelenie szlachetne oraz daniele – wiesz czym się różnią? Jeśli nie, to nie googluj, przyjedź i sam odkryj odpowiedź. Zapewniamy, że oba gatunki warto zobaczyć na własne oczy.

Ciekawą atrakcją parku są świstaki. Zamieszkują profesjonalny wybieg z siecią nor. Jest to jednocześnie centrum badawcze, ponieważ codzienne życie świstaków obserwowane jest przez specjalny system kamer.

W ofercie znajdziesz również pokazy z udziałem psów sportowych oraz gry i zabawy edukacyjne.

Park znajduje się przy ul. Józefa Piłsudskiego 38, pod Wielką Krokwią w Zakopanem. W sezonie letnim od 01.07.2020 do 01.10.2020 otwarty jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00. Bilet ulgowy kosztuje 15 zł, normalny 18 zł, a ceny biletów rodzinnych zaczynają się już od 28 zł. Po szczegóły zapraszamy tutaj: www.tpe.edu.pl.

Źródło: tpe.edu.pl