Skip to main content

Wielkanoc w Zakopanem

By 7 kwietnia 2022Bez kategorii

Spędź te święta w górach. Zabierz ze sobą rodzinę lub przyjaciół – nasza oferta apartamentów jest zróżnicowana, więc znajdziesz takie dla kilku osób lub na wyjazd we dwoje. Wszystkie są w pełni wyposażone, więc o tradycyjne wielkanocne śniadanie nie musisz się martwić. A jak pogoda dopisze, możesz je zjeść na tarasie z widokiem na Giewont.

Dokładnie tak, wybierając Apartamenty Pod Gubałówką nie musisz rezygnować z żadnych świątecznych tradycji. Nasze kuchnie są świetnie wyposażone. Płyta ceramiczna, mikrofalówka, czajnik i kompletna zastawa z pewnością wystarczą, żeby przyrządzić pyszne śniadanie. Oczywiście w pakiecie mamy też zmywarkę, bo chociaż w naszych apartamentach można siedzieć godzinami… zależy nam, żeby Goście nacieszyli się bliskością gór i niepowtarzalną aurą Zakopanego.

Nasz obiekt znajduje się w samym centrum stolicy polskich Tatr. Do Krupówek mamy zaledwie 300 metrów, więc zamiast święconki – na Podhalu nazywanej kosołką – można wybrać śniadanie w jednej z pobliskich restauracji lub karczm. Wybór tych jest naprawdę duży i raczej nie trzeba się martwić o to, czy przez święta będą otwarte. Równie blisko jest od nas do dolnej stacji prowadzącej na Gubałówkę – zaledwie 150 metrów – jak i do innych malowniczych szlaków. Wiosną spacerowanie po Tatrach jest szczególnie przyjemne, a że święta wypadają w kwietniu, to dodatkowo można napawać się widokiem krokusów. Są miejsca, gdzie o tej porze będą ich całe łąki.

Opowiadając o świętach w górach nie można pominąć Zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo”, które od 1998 roku organizowane są na Kalatówkach w Poniedziałek Wielkanocny. Co roku impreza przyciąga wielu zawodników, którzy prezentują swoje umiejętności jazdy na oryginalnych drewnianych nartach. Wszyscy ubrani są w stroje góralskie z minionych epok, co również podlega ocenie jury. Zwycięzcy, jak sama nazwa zawodów wskazuje, otrzymują trofeum w postaci dużego wielkanocnego jaja. Atmosfera w trakcie konkursu jest bardzo wesoła. Bawią się zarówno uczestnicy jak i kibicujący.

Świąteczny relaks? Dla naszych Gości mamy dwie sauny oraz strefę relaksu z tężnią solną. Sauny czynne są codziennie od 9 do 21 i można rezerwować je na wyłączność. Seans w saunie trwa 45 minut.

Żeby zarezerwować apartament, zajrzyj do naszej zakładki „rezerwacja” lub skontaktuj się z nami telefonicznie: 504 730 740.