Skip to main content

Zimowe atrakcje w Zakopanem

By 30 stycznia 20195 maja, 2020Bez kategorii

Zima w Zakopanem kojarzy się oczywiście z jazdą na nartach i snowboardzie. Dobre warunki przyciągają do nas wielu miłośników tego sportu. Oferta miasta i gór pokrytych białym puchem jest jednak bogatsza. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zimową rozrywkę w Zakopanem.

Kulig

Kulig, czyli przejażdżka saniami, ciągniętymi przez konie. Oferta zimowych kuligów jest obszernaprzejażdżka po Zakopanem, jazda zaśnieżonymi dolinami, z ogniskiem, z biesiadą w górskim szałasie, przy akompaniamencie kapeli góralskiej, kulig wieczorny, kulig bożonarodzeniowy, kulig sylwestrowy i noworoczny – a opcji na pewno można znaleźć więcej. Przejażdżka zimowym zaprzęgiem to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Skutery śnieżne

Kolejna opcja to wypożyczenie skutera. Również w tym przypadku skorzystać można z ciekawie organizowanych wycieczek. Uzgodnić można spokojną, widokową trasę lub bardziej ekstremalne, skuterowe szaleństwo po tatrzańskich górach i lasach.

Snow Raftin, Snow Tubing, Extreme Ślizg, Zimowa Rura, Snow Banan

Wszystkie te zabawy wykorzystują połączenie skutera śnieżnego i drugiego środka transportu, który jest różny w zależności od wybranej atrakcji. Może to być ponton, dmuchane koło, dmuchana deska, dmuchana rura lub dmuchany banan. Na specjalnie przygotowanym terenie skuter ciągnie wybrany środek transportu, dając uczestnikom wiele frajdy!

Snowlandia Zimowy Park Rozrywki

Snowlandia to wyjątkowa Śnieżna Kraina zlokalizowana pod Skocznią narciarską ,,Wielka Krokiew”, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na jej atrakcje składają się: Śnieżny Labirynt, Śnieżny Zamek, Pałac Królowej Śniegu, Tor saneczkowy i Mini ZOO. To miejsce, które można odwiedzić całą rodziną.